Image Alt

Aranżacje mieszkań w różnych stylach – krótki poradnik

Kupiłeś właśnie nowe mieszkanie i zastanawiasz się, w jakim stylu je urządzić? Pomożemy! Prezentujemy małe kompendium wiedzy na temat poszczególnych rodzajów aranżacji. Zapoznaj się z nim, a z pewnością wybierzesz swój ulubiony.

Nowoczesny

Styl nowoczesny uwielbia minimalizm i praktyczność. Pomieszczenia są utrzymane w duchu stonowanych kolorów, oszczędności formy i braku niepotrzebnego zagracania. Meble mają proste, symetryczne kształty, a ściany są gładkie, bez żadnych tapet czy fototapet. Nowoczesne wnętrza można „podkręcić” w celu ożywienia designerskimi dodatkami, takimi jak plakat na ścianę, dekoracyjne oświetlenie czy monumentalne rzeźby.

Skandynawski

Projektowanie wnętrz w stylu skandynawskim łączy w sobie nowoczesną elegancję z zamiłowaniem do ekologii. Nic nie jest narzucane – wnętrza są zrobione swobodnie, ale ze smakiem. Dekoracje muszą mieć określoną rolę – „stanie i kurzenie się” to za mało. Styl skandynawski lubi naturalne materiały (drewno, len, bawełna) oraz jasne kolory (biały, szary, pastelowy niebieski).

Prowansalski

Styl prowansalski to ukłon w stronę rustykalnej Francji. Wnętrza w tym stylu cechuje romantyzm podkreślony kolorami (biały, beżowy, kremowy, błękitny oraz lawendowy) oraz motywami roślinnymi (kwiaty, np. lawenda i owoce, np. winogrona). Można je spotkać zarówno na meblach, jak i różnych dodatkach. Ulubione materiały to piaskowy kamień i specjalnie podniszczone drewno.

Rustykalny

Styl rustykalny, czyli po prostu wiejski. Wnętrze w tym stylu jest pełne beztroski i spokoju – w nim jakby czas się zatrzymał. Elementy znajdujące się w takim pomieszczeniu nie mogą być przypadkowe, a co więcej – powinny mieć znaczenie. Z tego względu meble i dodatki kupuje się na pchlim targu albo zabiera ze strychu przodków. Idealnym dopełnieniem wnętrza jest tradycyjny piec kaflowy albo kominek. Dominuje naturalne drewno, ciepłe kolory oraz ludowe wzory.

Vintage

Styl vintage swobodnie łączy przeszłość z teraźniejszością. Jeśli chodzi o meble i dodatki, najodpowiedniejsze będą przedmioty z tzw. drugiej ręki. Odrestaurowane, unikatowe, z historią. Vintage kocha mieszać ze sobą kolory, faktury i materiały. Trzeba jednak zrobić to z wyczuciem!

Zapraszamy do współpracy! Projektowaniem wnętrz i aranżacją mieszkań w powyższych stylach zajmujemy się w Warszawie.

Poznaj naszą ofertę:

Call Now ButtonZadzwoń