Image Alt

Dlaczego warto postawić na antresolę w domu?

Antresola to pojęcie oznaczające dodatkową przestrzeń, która nie stanowi osobnego piętra, ale jest wydzieleniem górnej części istniejącej kondygnacji. Dlatego sprawdzi się w przypadku pokojów z wysokimi sufitami. Jak zaaranżować antresolę w domu? Jakie są jej zalety? Sprawdź!

Zalety umiejscowienia antresoli w domu:

Praktyczne wyodrębnienie przestrzeni

Antresola będzie najbardziej odpowiednia w przypadku małych mieszkań – dzięki niej można stworzyć jeszcze więcej cennej przestrzeni. Oczywiście można ją zastosować także do dużych mieszkań – najważniejsze, by istniał wysoki sufit dający wiele możliwości aranżacyjnych.

Zmiana wystroju wnętrza

Antresola całkowicie zmienia oblicze każdego pokoju. Dzięki dekoracyjnym schodom czy balustradzie możesz nadać mu niepowtarzalnego charakteru. Jest niejako paradoksem, bo jednocześnie dzieli i łączy. Balustrada i otwarte schody urozmaicają wnętrze i pozwalają przenikać się jego górnej części z dolną. Ponadto antresola umożliwia patrzenie na to samo pomieszczenie z różnych perspektyw. Z pewnością jest ciekawa i intrygująca.

Dużo możliwości aranżacji

Choć nie jest osobnym pokojem ani kondygnacją, z antresoli możesz stworzyć wiele pomieszczeń. Najczęściej jest to sypialnia z łóżkiem i ewentualnie szafą – zyskasz potrzebną w tym przypadku intymność i odosobnienie. Kolejnym doskonałym pomysłem jest kącik do pracy (gabinet) – cisza i spokój gwarantowane. Antresola sprawdzi się też w przypadku dodatkowego pomieszczenia dla gości, biblioteki, garderoby czy siłowni.

Z czego może być zrobiona antresola?

Z drewna

Klasyka wydania. Njaczęściej z drewna są zrobione zarówno stopnie, jak i balustrada. To najbardziej ekonomiczna wersja antresoli, która sprawdzi się w większości domów i mieszkań.

Z metalu

Coś dla miłosników industrialnego stylu. Materiał ten występuje w różnych odcieniach, więc możesz mieć dom z antresolą taką, jaką chcesz. Metal świetnie wygląda również w połączeniu z drewnem (metalowa balustrada i drewniane stopnie).

Ze szkła

Antresola ze szkła będzie znakomicie prezentować się w domach w nowoczesnym wydaniu. Pamiętaj tylko, by wybrać mocny rodzaj szkła, aby nie narazić stopni na rysy. Szkło dobrze wygląda w zestawieniu z metalem (balustrada).

O czym trzeba pamiętać, decydując się na dom z antresolą?

Jak już wspomnieliśmy, antresola będzie odpowiednia jedynie w przypadku wysokich pokojów. By móc swobodnie z niej korzystać, powinny posiadać wysokość wynoszącą około 210 – 220 centymetrów. W takim wypadku pomieszczenie będzie wygodne zarówno dla osób znajdujących się na antresoli (nie będą musieli się pochylać ani garbić), jak i pod nią – na dole pokoju. Najczęściej wybieranym materiałem na antresolę jest drewno, jednak gdy zależy Ci, aby była także ozdobą domu, postaw na żelbeton lub stal – możesz popuścić wodze fantazji i wybrać np. dekoracyjną balustradę. Co z ogrzewaniem antresoli? Aby ciepło równomiernie rozprzestrzeniało się pomiędzy górą, a dołem, postaw na ogrzewanie podłogowe.

Podobają Ci się domy z antresolą i myślisz o tym, by zastosować to rozwiązanie także u siebie? Skontaktuj się z nami i zapoznaj z naszymi projektami domów z antresolą. Zapraszamy!

Call Now ButtonZadzwoń