Aranżacja pokoju dla niemowlaka – o czym należy pamiętać?
Aranżacja pokoju dla niemowlaka – o czym należy pamiętać?

Aranżacja pokoju dla niemowlaka – o czym należy pamiętać?

Aranżacja pokoju dla niemowlaka – o czym należy pamiętać?

Pokój dla niemowlaka to niemałe wyzwanie. Musi być kolorowy, estetyczny i przyjemny, a ponadto funkcjonalny i dobrze rozplanowany – tak, aby wszystkie potrzebne rzeczy się w nim zmieściły. Podpowiadamy, jak go prawidłowo zaaranżować i o niczym nie zapomnieć!

Kolory radości

Pokój dla niemowlaka powinien budzić jak najpozytywniejsze skojarzenia, a dzidziuś musi się czuć w nim komfortowo. Z tego względu najlepiej urządzić go w łagodnych, pastelowych kolorach: róż, błękit, beż (na ścianach). Mocne barwy zostaw na późniejszy wiek dziecka albo ewentualnie wybierz je do niektórych mniejszych dodatków, np. lampy. Pastelowe barwy działają uspokajająco, a przy okazji – są ciepłe i optymistyczne. Świetnym rozwiązaniem jest również barwna ozdoba na ścianę, np. malunek misia albo imię dziecka.

Meble ważne i ważniejsze

Bezsprzecznie najważniejszym meblem w pokoju niemowlaka jest łóżeczko. Najlepiej ustawić je w taki sposób, by z każdej strony był do niego dostęp – w końcu zaspany rodzic nie chce mieć z tym problemu o 3 w nocy. Ponadto łóżeczko nie może znajdować się obok grzejnika albo okna, aby dzidziuś nie przegrzał się i – analogicznie – nie przeziębił. Doskonałą opcją jest zakup łóżka, które rośnie wraz z dzieckiem. W ten sposób zyskujesz mebel na kilka lat i oszczędzasz sporo pieniędzy.
Innym znaczącym meblem w pokoju niemowlaka jest przewijak. Najrozsądniej postawić go jak najbliżej łóżeczka, aby nie musieć „biegać” z maluszkiem na rękach po całym pokoju. Wysokość przewijaka powinna być dostosowana do wzrostu rodzica, aby korzystanie z mebla było maksymalnie wygodne. Dobrze, jeśli przewijak jest łatwy w utrzymaniu w czystości oraz wyposażony w schowki, w których można umieścić akcesoria do mycia (np. wanienkę) i inne.

Oświetlenie bez blasku

W pokoju niemowlaka nie można stosować mocnego światła, ponieważ to może mu zaszkodzić. Ważne jest także, by znajdowało się w nim okno, które dostarczy najcenniejszy dla rozwoju maluszka rodzaj oświetlenia – naturalny. Jakie więc sztuczne oświetlenie wybrać potrzebne wieczorem? Wybierz łagodne, nieco przytłumione światło regulowane w okolicy łóżeczka. Obok wanienki i przewijaka światło może być trochę mocniejsze, aby ułatwić wykonywanie tychże czynności.

Szukasz wsparcia w projektowaniu wnętrz? Poznaj naszą ofertę!

Aranżacja pokoju dla niemowlaka – o czym należy pamiętać?Zadzwoń