Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o studiach na kierunku: architektura wnętrz
Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o studiach na kierunku: architektura wnętrz

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o studiach na kierunku: architektura wnętrz

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o studiach na kierunku: architektura wnętrz

Masz zmysł estetyczny, wiesz, jakie kolory do siebie pasują i zawsze lubiłeś dekorować swoje cztery ściany? To znak, że może warto pomyśleć o studiach na architekturze wnętrz. Warszawa to jedno z wielu miejsc, w których możesz podjąć naukę na tym kierunku. Dowiedz się więcej na ten temat!

Architektura wnętrz może okazać się świetnym sposobem na życie. Warto pamiętać, że architekt zajmuje się projektowaniem przestrzeni nie tylko mieszkalnych, ale także biurowych i handlowych. Co ciekawe, jeszcze kilkanaście lat temu mało który przedsiębiorca korzystał z jego usług. Dziś architekt wnętrz jest jednym z pierwszych wybieranych członków załogi przy tworzeniu i otwieraniu sklepu czy biura.

Profil kandydata na Architekturę wnętrz
Osoba chcąca studiować ten kierunek powinna posiadać zdolności matematyczne i plastyczne jednocześnie. Oczywiście nie bez znaczenia jest doskonale zdana matura oraz pozytywna ocena zdolności rysunkowych podczas już samej rekrutacji na studia (zwykle można się tam spotkać z egzaminem). Architektura wnętrz spodoba się kreatywnym ludziom, którzy spełniają się w kształtowaniu przestrzeni architektonicznych.

Studia na kierunku Architektura wnętrz
Podczas studiów zetkniesz się z wiedzą obejmującą wiele dziedzin. Należą do nich m.in. materiałoznawstwo, grafika, rzeźba i psychologia. Oprócz brania udziału w standardowych ćwiczeniach i wykładach, studenci projektują swoje prace w pracowniach w ramach zaliczenia przedmiotu czy obrony pracy dyplomowej.

Profil absolwenta kierunku Architektura wnętrz (magister)
Absolwent kierunku Architektura wnętrz posiada kompletną wiedzę na temat projektowania – potrafi rozwiązywać złożone zadania projektowe odnoszące się do przestrzeni publicznej i prywatnej (mieszkalnej), a także tworzyć i realizować projekty z zakresu wzornictwa oraz wystawiennictwa – także za pomocą grafiki. Absolwent może znaleźć pracę w interdyscyplinarnym biurze projektowym lub w biurze architektonicznym, takim jak Beautiful Minds w Warszawie.

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o studiach na kierunku: architektura wnętrzZadzwoń