Jak urządzić domowy gabinet?
Jak urządzić domowy gabinet?

Jak urządzić domowy gabinet?

Jak urządzić domowy gabinet?

Podstawą efektywnej pracy jest odpowiednie miejsce do jej wykonywania. Jeśli pracujesz w domu (nieważne, czy mowa o całym pomieszczeniu czy tylko jego wydzielonej części, np. w salonie lub w sypialni), potrzebujesz maksymalnego skupienia. Podpowiemy Ci, jak właściwie zaaranżować domowy kąt do pracy!

Funkcjonalne i estetyczne meble

Najważniejszym meblem w domowym gabinecie jest biurko. To Ty musisz dopasować wielkość do liczby rzeczy, które na nim trzymasz. Lubisz mieć wokół siebie dużo bibelotów? Postaw na długie biurko z szufladkami. Trzymasz na blacie tylko laptopa? Minimalistyczne biurko w zupełności wystarczy. Kolejną sprawą jest fotel. Postaw na obrotowy, typowo biurowy – w tym przypadku najważniejsza jest nie estetyka, ale komfort siedzenia, który wpływa przecież na Twoje zdrowie.
Jeśli masz do dyspozycji całe pomieszczenie, pamiętaj o takich elementach jak regały (miejsca na dokumenty) oraz kanapa i stolik (na których ugościsz swoich klientów i zrobisz sobie przerwę od siedzenia przy biurku).

Dekoracje oraz „pomocnicy” pracy

Wbrew pozorom szczegół ma znaczenie. Jeżeli będziesz otaczać się ładnymi rzeczami wpływającymi pozytywnie na Twój nastrój, praca również będzie przebiegać sprawniej i efektywniej. Dlatego nie bagatelizuj drobiazgów w swoim gabinecie i śmiało powieś obraz, postaw zieloną roślinę albo wazon na stoliku. Lubisz wspomagać sobie pracę różnymi akcesoriami? Pomyśl o tablicy nad biurkiem, na której możesz powieszać albo zapisywać (w zależności od jej rodzaju) najważniejsze myśli czy terminy. To wiele ułatwia!

Odpowiednie kolory

Przy doborze koloru ścian miej na uwadze to, że nie może Cię w żaden sposób rozpraszać. Udowodniono, że łatwiej jest skupić się w pomieszczeniach o stonowanych, jasnych barwach niż tych ciemniejszych i intensywnych. Biały, beżowy, szary, jasny róż czy brąz będą bezpiecznym wyjściem z sytuacji. Warto także pomalować ściany na jednolity kolor, a nie je mieszać ze sobą, bo to negatywnie wpływa na koncentrację i kreatywną pracę mózgu.

Jak urządzić domowy gabinet?Zadzwoń