Nowoczesne wnętrza na tapecie. Jak urządzić mieszkanie w tym stylu?
Nowoczesne wnętrza na tapecie. Jak urządzić mieszkanie w tym stylu?

Nowoczesne wnętrza na tapecie. Jak urządzić mieszkanie w tym stylu?

Nowoczesne wnętrza na tapecie. Jak urządzić mieszkanie w tym stylu?

Pragniesz mieszkać w nowoczesnym stylu? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: możesz to zrobić w prosty i szybki sposób. To dlatego, że nowoczesne aranżacje nie są wymagające.

Kolory: biel, czerń i szarości

Nowoczesne wnętrza nie lubią krzykliwych kolorów, za to „przyjaźnią się” ze stonowanymi, nieco surowymi barwami, takimi jak podstawowy biały, czarny i szary. Oczywiście to nie jedyna dostępna paleta dla Ciebie, jeśli lubujesz się w tym stylu. Co powiesz np. na lekki beż albo granat? Możesz przełamać ten schemat za pomocą jednej ściany w tym kolorze!

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Mieszkanie w stylu nowoczesnym jest urządzone przede wszystkim w ten sposób, by żyło się w nim wygodnie. Z tego względu duże, niezastawione niczym powierzchnie są na porządku dziennym. Co jest ważne, staraj się unikać podziału pokojów, tzn. postaw np. na kuchnię połączoną z salonem albo jadalnią. Funkcje poszczególnych pomieszczeń sygnalizuje się odrębnym materiałem lub kolorem, a nie ścianą.

Geometria jest w cenie

Jednokolorowe (najczęściej białe lub szare) meble o geometrycznych, prostych kształtach powinny zagościć w Twoim domu. Jaki materiał wybrać? Do stylu nowoczesnego doskonale pasuje malowane lub naturalnie jasne drewno, które dobrze komponuje się ze stalowymi elementami bądź dodatkami. Dopuszczalne jest również szkło.

Strategia dodatków

Jeśli chcesz urządzić mieszkanie nowoczesne, postaw na rolety, grafiki i plakaty, kwiaty doniczkowe (w niewielkich ilościach), ciekawe oświetlenie – kinkiety czy lampki sufitowe LED. Wystrzegaj się z kolei takich dodatków jak: dywany, zasłony, firanki, porcelanowe pamiątki, „ciężkie”, starodawne obrazy, rzeźby i lampy.

Ogólna zasada jest prosta: nadmiar nie jest zwolennikiem nowoczesnego stylu. Wybieraj meble, dodatki czy kolory w taki sposób, by finalnie nie mieć wrażenia przerostu formy nad treścią. Poszukaj inspiracji w internecie i dopasuj je do swojego gustu. Powodzenia!

Nowoczesne wnętrza na tapecie. Jak urządzić mieszkanie w tym stylu?Zadzwoń