Image Alt

Projektowanie łazienki krok po kroku

Łazienka spełnia wiele różnych funkcji; nie służy tylko do podstawowych czynności, ale również do zrelaksowania się i oderwania na chwilę od rzeczywistości. Twoim zadaniem jest więc urządzić ją w sposób praktyczny i estetyczny zarazem. Od czego zacząć i na czym skończyć? Podpowiadamy.

Krok pierwszy: zmierzenie i zaplanowanie

Na początku określ wymiary całego pomieszczenia i meble oraz urządzenia, jakie mają się w nim znaleźć. Oczywiście oprócz podstawowych elementów, takich jak umywalka czy kompakt WC, nie zapomnij np. o grzejniku czy bojlerze, jeśli z niego korzystasz. Ponadto zaplanuj rodzaj montażu tychże urządzeń – zdecyduj, czy np. umywalka będzie wisząca czy stojąca z półką pod spodem.

Krok drugi: instalacje

Przychodzi czas na umieszczenie w łazience wszystkich potrzebnych instalacji – wodnych i kanalizacyjnych. To obowiązkowe połączenia tego typu, ale nie zapomnij jeszcze o kilku podobnych kwestiach, np. hydromasażu (jeśli się na niego zdecydujesz). Instalacje tego typu wymagają dodatkowych prac, identycznie jak armatura naścienna lub podtynkowa.

Przed wykańczaniem ścian obowiązkowe jest także zaplanowanie rozmieszczenia gniazdek elektrycznych oraz sposobów doprowadzenia gazu. Te dwie rzeczy będą konieczne chociażby ze względu na sposób podgrzewania wody. A może zastanawiasz się nad ogrzewaniem podłogowym? Świetnie, jednak miej na uwadze, że ostateczną decyzję w tej sprawie musisz podjąć jeszcze przed stawianiem podłogi w łazience.

Krok trzeci: montaż i wykończenie

Po rozplanowaniu i doprowadzeniu rozmaitych instalacji możesz rozpocząć montaż wszelkich sprzętów sanitarnych. To także idealny moment na prace wykończeniowe związane ze ścianami i podłogą. W tej kwestii polecamy płytki ceramiczne – klasyczne rozwiązanie, które sprawdza się niezależnie od stylu łazienki. Myślisz o podwieszanym suficie? Bardzo oryginalnie! Pamiętaj o tym, by zamontować go przed wykończeniem ścian, zwłaszcza, gdy glazurę układa się do sufitu.

Teraz wystarczy wstawić tylko drobne elementy i dekoracje. Projektowanie łazienki możemy uznać za zakończone!

Poznaj naszą ofertę:

Call Now ButtonZadzwoń