Image Alt
nowoczesny apartament mennica wnętrze

Projektowanie kuchni

Kuchnia to dla wielu najważniejsze pomieszczenie w mieszkaniu lub domu, ponieważ mogą tam realizować swoje kulinarne pasje, a dla innych to po prostu miejsce na zrobienie szybkiego śniadania czy lunchu.  Przez wzgląd na to musi być tak zaprojektowana, aby gotowanie w niej było komfortowe. Niestety wiele osób podczas samodzielnego planowania tego pomieszczenia, nie jest w stanie właściwie jej zaaranżować. Ponadto w takich sytuacjach bardzo często funkcjonalność przedkładana jest nad estetykę. Sposobem na idealnie urządzoną, przytulną kuchnię jest skorzystanie z usług naszego biura projektowego, które obejmują profesjonalne projektowanie kuchni w Warszawie.

Projektowanie wnętrza kuchni – dlaczego warto?

Projekty kuchni, które są funkcjonalne, stanowią dla wielu niemałe wyzwanie. Dzieje się tak zwłaszcza, gdy pomieszczenie jest małe lub ma nietypowy kształt. Wówczas kompleksowa aranżacja oraz właściwe rozmieszczenie wszystkich mebli i sprzętów AGD wydaje się wręcz niemożliwe. Jest to sytuacja trudna zwłaszcza dla miłośników gotowania, gdy chcą by w ich wymarzonej, idealnej kuchni znalazła się zmywarka, duży zlewozmywak, ciąg szafek wiszących oraz spory i wygodny blat roboczy.  Inną sytuacją, gdy planowanie sprawia nie lada trudności, jest ta, gdy w kuchni koniecznie musi się znaleźć miejsce na pralkę. Wyzwaniem jest wówczas konieczność właściwego rozplanowania podłączenia instalacji sanitarnych.

Jak widać, projekty kuchni to złożona kwestia, a to nie wszystko o czym należy pamiętać. Tutaj warto też wspomnieć o konieczności wyboru odpowiednich sprzętów AGD, jeśli planujemy je zabudować. Kolejną istotną kwestią w aranżacji wnętrza kuchni jest rozmieszczenie kuchenki, zlewozmywaka oraz lodówki, tak by tworzyły tzw. trójkąt roboczy. Taki układ jest ergonomiczny i powinien być zachowany niezależenie od tego, czy kuchnia jest tylko aneksem oddzielonym od salonu wyspą czy osobnym pomieszczeniem.

Wiele osób tworząc plan kuchni zapomina jeszcze o zwróceniu uwagi na materiały. Ergonomia wnętrza i dużo miejsca do przechowywania to jedno, ale niezwykle ważne są także elementy związane z wykończeniem wnętrza. Kuchnia jest miejscem, gdzie mamy dużo kontaktu z wodą, gdzie coś może się rozlać lub rozbić, więc odporność na wilgoć, duża wytrzymałość i łatwość w utrzymaniu czystości są bardzo ważne. Architekt wnętrz jest w stanie nie tylko zaplanować układ, ale także zaproponować wybór odpowiednich materiałów wykończeniowych oraz tych na meble oraz blaty. Idealny projekt kuchni jest po prostu bardzo złożony, zwłaszcza gdy musi się mieścić w konkretnym budżecie. Z tego powodu warto skorzystać z naszej oferty projektowania wnętrz kuchni w Warszawie.

Profesjonalny projekt kuchni dopasowany do Ciebie

Nie ma znaczenia, czy dla Ciebie kuchnia jest sercem domu i już marzysz o gotowaniu w niej, czy tylko stanowi miejsce do przygotowania posiłków. Jej projekt musi uwzględniać odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych elementów wyposażenia. Z tego powodu każdy projekt wnętrza kuchni tworzymy indywidualnie i dopasowujemy go do oczekiwań oraz możliwości, które stwarza pomieszczenie. Podczas całego procesu będziemy konsultować z Tobą wszystkie rozwiązania zaczynając od tego, czy wygodniejsza będzie dla Ciebie indukcyjna płyta grzewcza czy może po prostu kuchenka wolnostojąca.

Możemy zaprojektować strefę przechowywania z przeszkleniami lub z prostymi, matowymi frontami. Dopasujemy również styl mebli kuchennych, do Twoich preferencji, niezależnie czy wolisz rozwiązania nowoczesne czy te bardziej vintage. Doradzimy także, czy lepiej zamówić meble na wymiar, ponieważ pomieszczenie jest niestandardowe czy może warto jednak wybrać coś dostępnego od ręki. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy, jak wykorzystać każdy dostępny centymetr we wnękach. Pozwala nam to nie tylko optycznie powiększyć małą kuchnię w bloku, ale również maksymalnie zagospodarować pozornie nieustaną przestrzeń.

W czasie procesu bierzemy pod uwagę także to, jakie będzie przeznaczenie tego pomieszczenia, ponieważ nasze projekty kuchni dopasowujemy do funkcji, które ma pełnić. Wieloletnie doświadczenie naszych projektantów sprawia, że są w stanie zaproponować niestandardowe rozwiązania, które idealnie sprawdzą się w Twoim wnętrzu.

W swojej ofercie mamy również wizualizacje gotowego projektu kuchni, dzięki czemu nasi klienci mogą zobaczyć, jak w efekcie końcowym będzie prezentować się to pomieszczenie.

Skontaktuj się z naszym biurem Beautiful Minds, a my przygotujemy dla Ciebie projekt wymarzonej kuchni w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego. Pamiętaj, aranżacja kuchni, aby była ergonomiczna i piękna, nie może być dziełem przypadku.

Call Now ButtonZadzwoń