Image Alt

Urządzanie wnętrz dużego mieszkania – jak sobie z tym poradzić?

Był już wpis o małych mieszkaniach, teraz czas na duże. Pomyślisz: co jest trudnego w urządzaniu, gdy do dyspozycji ma się około stumetrowe mieszkanie? Jednak to wcale nie takie proste, jak mogłoby się wydawać.

To prawda: duże mieszkanie daje większe pole do popisu, jednak bardzo łatwo jest wtedy przesadzić czy się pogubić. Dlatego podczas projektowania wnętrz dużego mieszkania:

1. Nie mieszaj ze sobą stylów.

Przynajmniej nie skrajnych. Minimalistyczny salon nie będzie dobrze współgrał z rustykalną kuchnią, nawet jeśli mowa o przestronnym apartamencie. W ten sposób nie stworzysz spójnego wizerunkowo miejsca, przez co mieszkanie straci też na funkcjonalności i przytulności.

2. Unikaj zagracania pokoi.

Jasne, możesz mieć więcej dodatków niż mieszkaniec dwudziestometrowej kawalerki. Uważaj jednak, by nie przesadzić i nie dopuścić do sytuacji, w której pokoje stracą swój niepowtarzalny charakter i staną się pomieszczeniami „do wszystkiego”. A tym samym – do niczego.

3. Postaw na duże meble.

Tutaj chodzi przede wszystkim o dopasowanie odpowiedniej skali – lekkie, cienkie meble, które nadadzą się do jednopokojowego mieszkania, w dużym salonie staną się niewidoczne. W tym przypadku za to doskonale zaprezentują się sporej wielkości meble, np. nowoczesna, narożna kanapa – taka, na której zmieszczą się wszyscy goście podczas sobotniej imprezy. Przy ustawianiu mebli zwróć uwagę na to, czy stoją od siebie w odpowiednim odstępie, żeby np. nie tarasowały przejść albo nie robiły „luk” w mieszkaniu.

4. Jeśli mieszkasz w kamienicy, pamiętaj o suficie.

Wysoki sufit to zwykle pierwsze skojarzenie po usłyszeniu słów „mieszkanie w kamienicy”. Często jest dla domowników utrapieniem, ale nie musi tak być – wykorzystaj go w praktyczny sposób! Wysoki sufit to doskonała okazja, by postawić w salonie bujną roślinę albo zainstalować ciekawe oświetlenie. Dzięki wysokim pomieszczeniom możesz też zdecydować się na antresolę – z przeznaczeniem np. na gabinet lub sypialnię.

Zapraszamy do współpracy! Zajmujemy się urządzaniem wnętrz dużych mieszkań w Warszawie.

Call Now ButtonZadzwoń