projektowanie wnetrz restauracji i kawiarnii

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ RESTAURACJI I KAWIARNI

Wygląd lokalu gastronomicznego ma bardzo duże znaczenie, ponieważ może istotnie wpłynąć na jego popularność. Pyszne jedzenie, znakomita obsługa czy dobra lokalizacja to nie wszystko, co przyciąga do niego klientów. Zwracają oni uwagę także na wystrój wnętrza i jego klimat oraz na to, czy współgrają one z menu i nazwą miejsca. Jeśli będą się czuć dobrze, z chęcią powrócą by spróbować kolejnych propozycji, a z czasem, być może, będą mieć nawet swój ulubiony stolik.

Projektowanie wnętrz restauracji czy kawiarni to także proces, w którym znaczenie ma nie tylko aranżacja przestrzeni dostępnej dla klientów. Bardzo ważna jest także funkcjonalność części dostępnej tylko dla obsługi, stanowiącej serce lokalu. Ponadto każda z tych przestrzeni powinna spełniać szereg norm prawnych obejmujących standardy bezpieczeństwa i wymogi sanitarne. Warto więc skorzystać z wsparcia profesjonalistów w zakresie projektowania kawiarni i projektowania restauracji w Warszawie, jakie oferuje nasze biuro.

Projekt restauracji i projekt kawiarni – dlaczego są takie ważne?

Pierwsze wrażenie jest bardzo istotne i zasada to dotyczy również projektów wnętrz restauracji i kawiarni. Z tego powodu lokale gastronomiczne muszą być starannie przemyślane. Już na wejściu, po zobaczeniu nazwy i wystroju, klienci powinni wiedzieć, czego się mogą spodziewać. Menu powinno korespondować ze stylem wnętrza i tym, co dany lokal chce sobą reprezentować. Znaczenie ma tu każdy detal od materiałów wykończeniowych, przez kolory, aż po elementy wyposażenia i stylowe dekoracje. Taka spójność aranżacji wpływa na autentyczność, która jest jednym z najbardziej istotnych elementów wizerunku.

Duże znaczenie w projektach restauracji ma także akustyka, ponieważ pogłos może powodować dyskomfort podczas jedzenia. Nie mniej istotne jest dobrze dobrane oświetlenie, które obok dodatków, wpływa na klimat. Warto też zaznaczyć, że estetyka jest bardzo ważna i przesada w którąkolwiek stronę nie jest wskazana. Nie ma znaczenia, czy projekt architektoniczny kawiarni lub restauracji ma być minimalistyczny, czy zachwycać bogactwem. Da się uzyskać efektowną i niebanalną aranżację oraz niepowtarzalną atmosferę przestrzegając zasad ergonomii.

Kompleksowy projekt obejmuje również pomieszczenia dostępne tylko dla obsługi. Kuchnia i zaplecze mają ogromne znaczenie dla prowadzenia lokalu gastronomicznego, ponieważ tam przygotowane są posiłki i przechowywane składniki. To także miejsce, gdzie pracownicy mogą się przebrać, odpocząć czy zjeść w czasie przerwy. Dlatego ważne jest aby także zadbać o funkcjonalność i wygodę w tej przestrzeni. Projektowanie wnętrz restauracji i kawiarni nie jest więc procesem prostym, warto więc powierzyć go naszym specjalistom projektującym kawiarnie i restauracje w Warszawie.

Profesjonalny projekt restauracji dopasowany do Twojego biznesu

Przemyślana i spójna aranżacja wnętrza restauracji czy kawiarni ma nie mniejszy wpływ na rozpoznawalność lokalu niż wyjątkowe menu i profesjonalna obsługa. Wygląd to swego rodzaju wizytówka, która jest także istotna dla rentowności. Dobry projekt na starcie wspomoże rozwój całego przedsięwzięcia, gdyż zadowoleni klienci będą chcieli powracać i polecą miejsce znajomym. Z tego powodu projektowanie wnętrz restauracji oraz projektowanie kawiarni warto oddać w ręce naszych architektów wnętrz, którzy zajmują się projektowaniem i aranżacją lokali gastronomicznych.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że kawiarnie i restauracje różnią się od siebie, dlatego do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Podczas spotkań służymy radą i doświadczeniem i wspólnie z Tobą podejmiemy wszystkie decyzje, by stworzyć miejsce rozpoznawalne, w którym klienci poczują się idealnie. Jeżeli Twój biznes należy do sieci restauracji pomożemy dopasować wymagany design do możliwości danego lokalu, ponieważ również takie miejsce powinno cechować się funkcjonalnością i estetyką.

W naszej ofercie, oprócz projektu kawiarni lub projektu restauracji dopasowanego do indywidualnych potrzeb, mamy również wizualizację. Dzięki temu już na etapie projektowym zobaczysz układ przestrzenny i poczujesz klimat wnętrza, zanim ono powstanie.

Serdecznie zapraszamy do współpracy z zespołem Beautiful Minds i skorzystania z usług obejmujących projektowanie restauracji i projektowanie kawiarni w Warszawie oraz na terenie województwa mazowieckiego.

SKONTAKTUJ SIĘ
Call Now ButtonZadzwoń