Image Alt
nowoczesny apartament mennica łazienka

Projektowanie łazienki

Łazienka to bardzo istotne pomieszczenie w domu czy mieszkaniu, ponieważ pełni szereg różnych funkcji. Z tego względu musi być zaprojektowana tak, aby korzystanie z niej było komfortowe. Wiele osób nie przykłada większej uwagi do różnych możliwości aranżacji i jej funkcjonalność przedkłada nad estetykę. Można jednak temu zaradzić w prosty sposób decydując się na skorzystanie z naszych usług, które obejmują profesjonalne projektowanie łazienek w Warszawie.

Projektowanie łazienki – dlaczego warto

Funkcjonalny projekt łazienki jest dla wielu niemałym wyzwaniem, zwłaszcza gdy mowa o małej łazience w bloku. Maksymalne wykorzystanie metrażu i właściwe rozmieszczenie armatury oraz mebli łazienkowych, przy zachowaniu estetyki, wydaje się wówczas zadaniem niemożliwym. Sytuacja robi się jeszcze bardziej złożona, gdy zamiast kabiny prysznicowej w pomieszczeniu powinna znajdować się wanna lub koniecznie trzeba znaleźć przestrzeń na pralkę.

Nie tylko przygotowanie projektu małej łazienki, ale także tej na poddaszu może być trudnym zadaniem dla właścicieli. Niewygodne i niskie skosy oraz ograniczona przestrzeń użytkowa to tylko nieliczne z wyzwań, jakim trzeba sprostać podczas procesu projektowania. Niezwykle ważną kwestią jest wówczas także to, czy w pomieszczeniu zmieści się prysznic, jak duża może być umywalka i czy da się tam wstawić bidet.

Pomoc przy projektowaniu łazienki może okazać się idealnym rozwiązaniem, gdy pomieszczenie to ma zostać wykonane w konkretnym stylu np. angielskim czy eko. Wówczas odpowiedni dobór koloru i kształtu wanny, mebli czy płytek ma ogromne znaczenie. Samodzielne zaprojektowanie może okazać się zbyt dużym wyzwaniem także w sytuacji, gdy w planach jest generalny remont. Wówczas w takim projekcie koniecznie trzeba wziąć pod uwagę szereg aspektów, jak np. istniejącą już instalację sanitarną czy grzewczą. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w blokach, gdzie bardzo rzadko można  przenieść grzejnik i trzeba dopasować się do pionów kanalizacyjnych.

Wiele osób zapomina również, jak istotny jest wybór materiału, z którego wykonane są płytki oraz farb o odpowiednich właściwościach. Obok wyposażenia łazienki to właśnie one odgrywają kluczową rolę pod względem komfortu użytkowania prze długie lata. Szeroka oferta, jaką możemy znaleźć w sklepach, wcale nie ułatwia zadania.

Właśnie w takich sytuacjach, ale też tych mnie złożonych, doskonale sprawdzi się pomoc naszych architektów wnętrz z Warszawy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu łazienek pomożemy rozwiązać wszystkie trudności, nie tylko te związane z rozmieszczeniem wyposażenia czy wyborem farb. Projekt łazienki wykonany przez projektanta wnętrz pozwala także na uniknięcie innych problemów, a mianowicie tych związanych z niedopasowaniem wyposażenia. Podczas samodzielnego tworzenia aranżacji często zapomina się, że każdy centymetr ma znaczenie. Niedokładnie wymierzenie pomieszczenia oraz nieuwzględnienie grubości płytek i zaprawy, może spowodować, że meble i armatura zwyczajnie się nie zmieszczą.

Profesjonalny projekt łazienki dopasowany do Ciebie

Wiemy, że wystrój ma kluczowe znacznie dla samopoczucia, dlatego do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i dopasowujemy aranżację do potrzeb i możliwości, jakie daje metraż. Za każdym razem bierzemy pod uwagę szereg różnych możliwości i pomagamy niezdecydowanym osobom znaleźć idealne dla nich rozwiązanie.

Wieloletnie doświadczenie pozwala przygotować nam projekt łazienki do indywidualnych potrzeb i w ramach założonego budżetu. W przypadku małej powierzchni, zaaranżujemy ją tak, że zmieści się tam więcej rzeczy, niż można przypuszczać. Dodatkowo, poprzez funkcjonalny układ i zastosowanie odpowiednich dodatków, łazienka nie będzie sprawiać wrażenia klaustrofobicznej.

W większych łazienkach możemy stworzyć wyjątkowy klimat rodem ze spa, gdzie kąpiele po długim dniu będą czystą przyjemnością. Możemy też urządzić tę przestrzeń znajdując miejsce zarówno na pralkę, jak i upragnioną suszarkę na pranie. Wspólnie zaprojektujemy wymarzoną łazienkę tak, że odkryjesz zupełnie nowe oblicze tego pomieszczenia.

W swojej ofercie, oprócz usługi projektowania, posiadamy także wizualizacje łazienki na podstawie gotowego projektu. Dzięki temu nasi klienci nie muszą sobie wyobrażać efektu końcowego, tylko mogą zobaczyć go jeszcze przed realizacją. Jest również doskonały sposób na sprawdzenie, czy prace wykonawcze idą zgodnie z planem.

Jako Beautiful Minds oferujemy projektowanie łazienek w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego. Nie czekaj i skontaktuj się z nami drogą telefoniczną lub mailową już dziś!

Call Now ButtonZadzwoń