Image Alt

Jak stylowo urządzić mieszkanie w kamienicy?

Mieszkania w kamienicy cechują się wysokimi sufitami, dużymi oknami oraz przestronnymi pokojami. Żeby takie wnętrza wyglądały nowocześnie i ze smakiem, trzeba właściwie wyeksponować walory dawnej architektury i przenieść je na współczesne wymogi. W jaki sposób? Dzięki naszym wskazówkom aranżacja mieszkania w kamienicy nie będzie taka trudna!

1. Wykorzystaj wysokość – wybierz antresolę

Kilka metrów wysokości pomieszczenia to nie kłopot, wręcz przeciwnie – daje ogromne możliwości aranżacyjne. Pomyśl o antresoli, dzięki której zyskasz dodatkową przestrzeń. Co można na niej stworzyć? Co tylko chcesz. Antresola to świetny pomysł na sypialnię, biuro, pokoik dla dziecka czy garderobę. Ponadto sama w sobie stanowi niesamowity element dekoracyjny całego mieszkania, zwłaszcza, gdy idzie w parze z pięknymi schodami. Jak je wybrać z kolei? Jeśli stawiasz na minimalizm, wybierz schody ze szklanymi stopniami z balustradą ze stali. W przypadku mniejszych mieszkań warto zastosować natomiast schody kręte, które nie zajmują wiele miejsca.

2. Postaw na surową oryginalność – zostaw ścianę z cegły

W kamienicach, zamiast pokrywać ściany nowymi tynkami, warto jest zostawić starą cegłę. Nadaje ona wnętrzu surowy, niepowtarzalny charakter – zupełnie jak w nowojorskich loftach. Naturalny kolor cegły możesz też pomalować na biało. Ta propozycja przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom nowoczesnego stylu.

3. Wyeksponuj parkiet

W kamienicach drewniany parkiet wygląda o wiele autentyczniej niż wszechobecne panele. Warunek jest jeden: musi być zadbany. Pamiętaj więc o utrzymaniu go w dobrej kondycji dzięki regularnemu stosowaniu specjalnych środków do czyszczenia.

4. Postaw na fantazyjne meble i dodatki

Mieszkanie w bloku cechuje zwykle nowoczesność i minimalizm, jednak remont mieszkania w kamienicy pozwala na inny, bardziej fantazyjny styl. Mebli poszukaj na pchlich targach – tam z pewnością zaopatrzysz się w barwne fotele na nóżkach, antyczne komody, oryginalne stoliki do kawy czy dywany przypominające te od Alladyna.

Już wiesz, jak urządzić mieszkanie w kamienicy, by prezentowało się stylowo i z gustem. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się dla Ciebie praktyczne! Jeśli potrzebujesz wsparcia projektanta wnętrz z Warszawy lub Krakowa – zapraszamy do kontaktu.

Sprawdź oferowane przez nas usługi:

Call Now ButtonZadzwoń